Dr. Ali Sayan'ı Anma Toplantısı

Etkinlik Tarihi: 08 Ocak 2022 01:58

        

Dünyada belirli aralarla da olsa görülen büyük felaketler bir çok kişinin yaşamını derinden etkiliyor. İki yıldan beri yaşadığımız bu COVİD pandemisinin de tüm dünyada insanlar üzerinde etkisi yıkıcı oldu. Herkes etkilendi, ama en fazla da sağlıkçılar etkilendi. Çoğu kişi özellikle hastalığın yayılma döneminde kabuğuna çekilip kendini koruyabildi, ama bizler kendi sağlığımızı, eşimizin, çocuklarımızın sağlığını hiçe sayarak, sırf hekim olduğumuz, sağlıkçı olduğumuz için; başkaları için çalıştık. Bu arada kimimiz hastalandı, iyileştik, çalışmaya devam ettik, ama pekçok arkadaşımız iyileşecek kadar şanslı değildi. Değerli kardeşim Ali de son ana kadar hastaları için çalışmaya devam etti, ve, ne yazık ki kaybettik.

Ali benim sınıf arkadaşımdı. Altı yıllık bir sınıf arkadaşlığından sonra, mezun olmuş, memeleketin dört bir yanına mecburi hizmet için dağılmıştık. Kader bizi iki yıl sonra tekrar çcuk cerrahisi asistanlığında bir araya getirdi.

Hayatta keşkelerimiz çok, ne yazık ki. Ali için de öyle, bir çok keşke var ama , hiç birsi onu geriye getiremiyor. Nur içinde yatsın. Tanrıdan rahmet diliyorum. Sevgili Gizem’e, Sevgili Nuran’a tekrar başsağlığı diliyorum. Sabır diliyorum. Sevgili kardeşim Ali, toprağı bol olsun, ışıklar içinde uyu.